1 osoba
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby

Lokalizacja

HOTEL SOLARIS

Hotel Solaris znajduje się w dwóch kamienicach z XVII i XIX wieku, w centrum Toruńskiej Starówki, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaledwie 70m od Ratusza Staromiejskiego. Doskonałe położenie zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w sprawach biznesowych sprawia, że jest to jeden z najwygodniejszych hoteli w mieście. 

Nasz hotel jest doskonale skomunikowany z dworcem kolejowym i autobusowym.

W odległości 50 km od Hotelu znajduje się międzynarodowy Port Lotniczy Bydgoszcz oferujący regularne loty linią Lufthansa, Mistral Air oraz Ryanair, jak również loty czarterowe.
Na lotnisko w Bydgoszczy można dotrzeć m.in. specjalną linią autobusową stworzoną z myślą o pasażerach połączenia lotniczego Lufthansy na trasie Bydgoszcz-Frankfurt.

TORUŃ

Toruń to najpiękniejsze miasto północnej Polski, położone nad rzeką Wisłą, w którym urodził się i kształcił wielki astronom Mikołaj Kopernik. 
To również miasto piernika, którymi w młodości zajadał się Fryderyk Chopin.

Założony przez Krzyżaków w XIII wieku nad brzegiem Wisły, z biegiem lat stał się kwitnącym ośrodkiem handlowym. Swój niepowtarzalny charakter miasto zawdzięcza przede wszystkim doskonale zachowanym zabytkom. Wiele z nich posiada niezmieniony od stuleci wygląd.
Zespół toruńskich kamienic jest unikatowy zarówno w skali kraju, jak i Europy. Wspaniałe kościoły, Ratusz Staromiejski i oczywiście Krzywa Wieża stanowią ogromną atrakcję turystyczną. Zespół Staromiejski Torunia został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Miasto szczyci się też przepiękną nadwiślańską panoramą miasta, która została uznana za jeden z „Siedmiu cudów Polski”. 
Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa kultury.

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij